Komu zlecić budowę kominka?

Czy chcąc uszyć garnitur poszlibyście Państwo do stolarza lub glazurnika? Chyba raczej nie.
A w przypadku budowy kominków takie chybione zlecenia zdarzają się nader często. Mimo, że rozmiar możliwych strat i zagrożeń, wynikających z braku fachowości i doświadczenia niewyspecjalizowanych monterów ogrzewania kominkowego, jest nieporównanie większy od możliwości zniszczenia 2,5 m.b. materiału na garnitur.
W ten może nieco żartobliwy sposób chcemy Państwu uświadomić, że budowa kominka wiąże się z wieloma trudnościami technicznymi, z którymi trzeba umieć sobie poradzić a kominek musi być przede wszystkim BEZPIECZNY.
Mamy tu do czynienia z ogniem i wysokimi temperaturami. Trzeba właściwie dobrać materiały konstrukcyjne i izolacyjne, dokładnie przestrzegać reżimów technologicznych oraz umieć przewidzieć i zapobiegać zagrożeniom, o których nie ma mowy w żadnych instrukcjach.
Nie jeden raz zdarzało nam się poprawiać kominek po wykonawcach, o których nasi klienci nie wiedzieli nic (adres nieznany, telefon wyłączony, czasem pamiętali jedynie imię). Owszem, materiały wyszły tanio i za robotę wzięli niewiele, ale ostatecznie (po koniecznych poprawkach) klient nic nie zyskał, albo nawet stracił, jeśli nie pieniądze lub zdrowie, to przynajmniej sporo nerwów.
Zawsze w takich przypadkach zadziwiała nas łatwość z jaką ci klienci powierzali swój dobytek i bezpieczeństwo przypadkowo poznanym ludziom lub specjalistom z bardzo odległych dziedzin.
Firma Kominki-Impresja z pewnością nie jest jedyną w Lublinie, która wie, jak właściwie zbudować kominek ale niewątpliwie zrobimy to solidniej i bezpieczniej od niejednego „krawca”, z całym szacunkiem dla wszystkich krawców i ich profesji.